Τη Δευτέρα 20 Μαΐου πραγματοποιήθηκε με επιτυχία η παρουσίαση των σχολικών δραστηριοτήτων του σχολικού έτους 2018 – 19 στην Αίθουσα Τελετών του Πειραματικού Σχολείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.

Γονείς, μαθητές και εκπαιδευτικοί παρακολούθησαν και χειροκρότησαν μια σειρά από παρουσιάσεις Ομίλων, πολιτιστικών και περιβαλλοντικών προγραμμάτων, ευρωπαϊκών προγραμμάτων και δράσεων, διαγωνισμών και διακρίσεων.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές και στις μαθήτριες που παρουσίασαν τα προγράμματα και τις δράσεις στις οποίες συμμετείχαν διαχέοντας με υπευθυνότητα και ενθουσιασμό τα αποτελέσματά τους στη σχολική κοινότητα. Θερμά συγχαρητήρια επίσης στους συναδέλφους που με συνέπεια και καινοτόμο διάθεση υλοποίησαν τα προγράμματα και τις δράσεις στη διάρκεια της σχολικής χρονιάς διδάσκοντας γνώση και ήθος στους μαθητές τους.

Καθηγητές, μαθητές και γονείς ανανέωσαν το ραντεβού τους για την επόμενη σχολική χρονιά.

Πατήστε εδώ για να περιηγηθείτε στις παρουσιάσεις που αποτελούν θεμέλιο για το σχολείο του μέλλοντος.