Οι όμιλοι Γυμνασίου και Λυκείου Ρητορικής Τέχνης στην Αγγλική του Σχολείου συμμετείχαν με είκοσι εννέα (29) μαθητές/τριες στη διεθνή συνάντηση Μοντέλου Ηνωμένων Εθνών (MUN) που οργανώθηκε από το Πανεπιστήμιο Bocconi από τις 21 έως τις 24 Μαρτίου στο  Μιλάνο της Ιταλίας. Οι μαθητές/τριες είχαν την ευκαιρία να συναναστραφούν συνομήλικούς τους από όλο τον κόσμο, να ανταλλάξουν απόψεις και προβληματισμούς σχετικά με τα ζητήματα που απασχολούν τη διεθνή επικαιρότητα και να καλλιεργήσουν δεξιότητες πολιτειότητας. Κεντρικό θέμα του συνεδρίου ήταν “AI Ethics & Governance: Redefining Intelligence in the Modern World”.

Σημαντική διάκριση πέτυχε ο μαθητής της Β΄ Λυκείου Σωτήρης Πάσχος ο οποίος βραβεύτηκε ως Best Delegate εκπροσωπώντας την Ταϊλάνδη στην επιτροπή του Παγκόσμιου Οργανισμού Υγείας (WHO).

Συγχαρητήρια σε όλους/ες τους/τις συμμετέχοντες/άσχουσες.