Νοιαζόμαστε – Στηρίζουμε το Χαμόγελο του Παιδιού. Συλλέγουμε – Προσφέρουμε τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης.

Το Σχολείο μας, στο πλαίσιο της σχολικής εβδομάδας εθελοντισμού διοργανώνει προσφορά στήριξης στο Χαμόγελο του Παιδιού με στόχο την καλλιέργεια της αξίας του εθελοντισμού, της συνεργασίας, της κοινωνικής αλληλεγγύης και της
ανιδιοτελούς προσφοράς.

Αφίσα χαμόγελο παδιού

Όλοι μπορούμε να συμβάλλουμε με την προσφορά τροφίμων και ειδών πρώτης ανάγκης. Πιο συγκεκριμένα, οι ανάγκες είναι στα παρακάτω είδη:

Ανάγκες σε τρόφιμα

Τα είδη που θα συγκεντρωθούν, θα ομαδοποιηθούν και θα συσκευαστούν από τα παιδιά τα οποία και θα τα παραδώσουν στους αρμόδιους του Χαμόγελου του Παιδιού.

Είμαστε σίγουροι ότι τα παιδιά αλλά και όλοι μας θα συνειδητοποιήσουμε την ευθύνη και τη δύναμη που έχουμε ο καθένας ατομικά και όλοι μαζί ως κοινωνία να νοιαζόμαστε και να δρούμε για να βελτιώνουμε τη ζωή των γύρω μας, βιώνοντας
το μοναδικό συναίσθημα πληρότητας, που γεννιέται όταν προσφέρουμε με την καρδιά μας τον χρόνο και τον κόπο μας, για να κάνουμε κάτι καλό για τους άλλους.