Επιλογή Σελίδας

Την θεατρική ομάδα της Γ΄ τάξης του Γυμνασίου πλαισιώνουν μουσικά ο Όμιλος Ορχήστρας & Φωνητικής Γυμνασίου-Λυκείου Π.Σ.Π.Θ.
& οι Ορχήστρες & Χορωδίες του 2ου Γυμνασίου Λαγκαδά και του 3ου Γυμνασίου Λαγκαδά – Λυκειακές Τάξεις.

Τα Μουσικά Σύνολα ερμηνεύουν τα έργα:
16th Century English Traditional  What Child is This?
Erik Satie   1ere Gymnopédie
Irvin Berlin   White Christmas
Mykola Leontovych  Carol of the Bells
Ακούγονται αποσπάσματα των μουσικών έργων:
Yann Tiersen   Mother’s Journey
Yann Tiersen   Naval

Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2018ώρα 11:00
Αίθουσα «Αλέξανδρος Δελμούζος»
Συντονισμός: Κατερίνα Λαλαγιάννη, θεολόγος
Μαρία Μποζέλου, μαθηματικός
Μαρία Πατιώ, μουσικός

διανομή κατά σειρά εμφάνισης

Παρουσιάστρια Άννα Μαχίλη

Κείμενο της Γένεσης Μόνικα Νικολαΐδη

Αφηγητής 1 Δημήτρης Λαγουμίδης

Δημοτικός σύμβουλος Άννα Μαχίλη, Θανάσης Σιούλης

Αφηγητής 4 Κατερίνα Παρασίδου

Μητέρα Αντωνία Γαβριηλίδου

Παιδί 1 Εβελίνα Κετεντζιάδου

Διδάσκαλος των Μαθηματικών Θωμάς Μαντζουρίδης

Αφηγητής 3 Αναστασία Σονίδου

Περαστική 1 Μαρία-Ξανθίππη Καββαδία

Περαστική 2 Ιωάννα Γεροβασιλείου

Αφηγητής 2 Ραφαηλία-Χαραλαμπία Καλουπτσή

Χελιδόνι Μαρία Λάππα Καρδερίνα Κατερίνα Αναγνωστοπούλου Ευτυχισμένος πρίγκιπας Αλέξανδρος Αλευρόπουλος Νεαρός Αστέρης Διούδης

Όμορφη κοπέλα Ιωάννα Τοπαλτζίκη

Συγγραφέας Άγγελος-Χαράλαμπος Αξαρλής, Εύα Κασμά Κορίτσι Αλεξάνδρα Ιωαννίδου

Παιδί 2 Κωνσταντίνος Τομπουλίδης

Φύλακας Δανάη Λαζαρίδου Δήμαρχος Αντώνης Παπαδόπουλος, Γιώργος Γάιρος

Υποβολέας Αλεξάνδρα Γατούλα

Μακιγιάζ Ανδριάνα Μακρή, Μαρία Σιούλη

Τεχνικός Ήχου Παναγιώτης Καραγέλης

Φωτισμοί Σωτήρης Διαμαντούδης

Φροντιστής Σκηνής Θωμάς Μαντζουρίδης

Επιλογή Εικόνων Αντώνης Παπαδόπουλος, Βασίλης-Μάριος Παπάρας Υπεύθυνη εκπαιδευτικός στα οπτικοακουστικά Μαρία Μποζέλου  

Διασκευή Κατερίνα Λαλαγιάννη

Σκηνοθετική επιμέλεια Κατερίνα Λαλαγιάννη, Μαρία Μποζέλου, Μαρία Πατιώ

Σκηνικά-Κοστούμια Κατερίνα Λαλαγιάννη, Μαρία Μποζέλου

Διδασκαλία χορού Γιάνα Παπαπαναγιώτου

Επιμέλεια Αφίσας & Προγράμματος Μαρία Πατιώ

Μουσικά Σύνολα

ΟΜΙΛΟΣ ΟΡΧΗΣΤΡΑΣ & ΦΩΝΗΤΙΚΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ-ΛΥΚΕΙΟΥ Π.Σ.Π.Θ. Μουσική Διδασκαλία &Διεύθυνση Μαρία Πατιώ  

Φλάουτο Ερνέστα-Μαρία Χατζηλεμονίδου

Άλτο σαξόφωνο Παύλος Ξενίδης

Κιθάρα Κωνσταντίνα- Χαρίκλεια Ράτζου

Βιολί Μυρσίνη Μιχαηλίδου, Ραχήλ Ιεροπούλου

Κρητική λύρα Αντώνης Παρτσάλης-Γκίννερουπ

Πιάνο Λεωνίδας Λιπώνης, Νικηφόρος Παπαφιλίππου, Κατερίνα Σδραβοπούλου

Keyboard Μαργαρίτα Καλαϊτζίδου, Θέος Βόγιας

Ντραμς Λία Αμπρικίδου

Χορωδία Βαλασία Αγάθου, Ελένη Αϊβάζη, Φίλιππος Βασιλόπουλος, Ιωάννα Γεροβασιλείου, Μαρία-Ξανθίππη Καββαδία, Φοίβος Λαζαρίδης, Δανάη Λαζαρίδου, Μόνικα-Μελίνα Νικολαΐδη, Δέσποινα Τζόλα, Έλενα Τσακμάνη, Μελίνα Χατζηγεωργίου-Φίλιου, Χριστίνα Χατζηγεωργίου-Φίλιου  

ΟΡΧΗΣΤΡΕΣ & ΧΟΡΩΔΙΕΣ 2ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΛΑΓΚΑΔΑ και 3ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΛΥΚΕΙΑΚΕΣ ΤΑΞΕΙΣ

Μουσική Διδασκαλία & Διεύθυνση Χρύσα Σκαρλάτου  

Κιθάρα Ιωάννα Βαλσαμοπούλου , Ανθή Ταυλαρίδου

Ηλεκτρική Κιθάρα Ελευθερία Ιωσηφίδου

Κλαρινέτο Έφη Μοσχίδου, Σταύρος Παπαδόπουλος

Χορωδία Λουίζα Βελούσι, Ανδρομάχη Γκλαβέτα, Κυριακή Καπετάν Κώστα, Αικατερίνη Καραποστολάκη, Ελένη Κυριακίδου, Παρασκευή Λαζαρίδου, Αννα Μαραντίδου, Χαρούλα Μυρόβαλη, Καλλιρόη Μυτηλινού, Σοφία Νανάτσιου, Παρασκευή Παπαδοπούλου, Ταξιάρχης Παπαελευθερίου, Ένι Πάπρι, Μαρία Ράβναλη, Κωνσταντίνα Στράντζαλη, Μαρία Συρρή